Jak mądrze dobierać zajęcia pozaszkolne?

Posted on by on February 5th, 2013 | Comments Off on Jak mądrze dobierać zajęcia pozaszkolne?

Jak mądrze do ierać zajęcia pozaszkolne?

Zajecia pozaszkolne pomagaja poglebiac wiedze, rozwijac talenty i kreatywnosc. Warto jednak nie ulegac modzie i dobrac zajecia do zainteresowan i temperamentu dziecka.
Zle dobrane zajecia moga byc zrodlem rozczarowan i stresu, wiec warto wybierac tylko te zajecia, ktore beda sprawialy dziecku przyjemnosc.

Jesli dziecko nie ma pomyslow na zajecia pozaszkolne, postarajmy sie je delikatnie nakierowac.

Plastyka dla kreatywnych.
Jesli dziecko wykazuje zdolnosci artystyczne, warto rozwazyc zajecia plastyczne typu rysunek, malarsto, ceramika lub nawet animacja komputerowa. Tego typu zajecia rozwijaja wyobraznie i zdolnosci manualne.

Muzyka uczy koncentracji
Jesli dziecko jest zainteresowane gra na instrumencie lub spiewem, warto rozwijac jego umiejetnosci wybierajac zajecia indywidualne (bardziej ukierunkowane) lub grupowe. Zajecia takie nie tylko ksztalca sluch, ale poprawiaja koncentracje oraz pamiec sluchowa. Nauka spiewu i zajecia wokalne cwicza dykcje i oddech.

Ruch dla nadpobudliwych.
Co prawda ruch przyda sie kazdemu dziecku, ale okazuje sie rowniez wspaniala forma rozrywki dla dzieci nadpobudliwych, gdzyz pozwala rozladowac stres i napiecie. Dodatkowo zdrowa sportowa rywalizacja ucza gry zespolowej oraz wytrwalosci w dazeniu do celu. Wsrod roznych sportow warto wymienic: plywanie, gry zespolowe, sztuki walki itp.

Jezyk obcy wspomaga rozwoj intelektualny
Jesli dziecko chetnie uczy sie jezykow obcych warto wykorzystac to i zachecic do dalszej nauki, zwlaszcza ze oferowane zajecia pozaszkolne sa mniej formalne niz tradycyjne lekcje. W nauce jezyka coraz czesciej wykorzystuje sie taniec i spiew oraz ciekawe pomoce naukowe, przez co nauka jest rowniez rozrywka. Nauka jezyka nie tylko zapewnia lepszy start w dorosle zycie, ale rozwija umysl i cwiczy pamiec.

Klaudia Chudzik

« Projekt Kulturowo-Literacki ” Czytajmy Polskie Ksiażki” 2013
Pozytywne myślenie kluczem do szczęścia! »